2016 yılından beri Kadıköy Moda’da düzenlenen İCAF (İstanbul Comics and Art Festival) Ankara Comics and Art Festival adıyla Ankara’ya geliyor ! Ankara Comics and Art Festival 25-26 Mayıs tarihlerinde Bilkent Center’da!

Ankara Comics and Art Festival, çizgi roman, karikatür, illüstrasyon, canlı graffiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivalidir.

Ankara Comics and Art Festival 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Bilkent Center’da gerçekleşecek. İstanbul’da düzenlendiği 2016 yılından beri giderek büyüyen ve çizgi severleri bir araya getiren festival, bu sene ilk kez Ankaralı çizgi severlerle buluşacak.

neler-var-png

NELER VAR?

İLLÜSTRASYON SERGİSİ

Müziğin görselleşmesi sürecine odaklanacak olan sergi, lokal müzisyenlerin illüstrasyon ile üretilmiş albüm kapakları arşivi üzerinden iki disiplini bir araya getiriyor.

MÜZİK

Alternatif müzik temsilcisi gruplar ve dj’ler bu yıl ACAF sahnesinde olacak. Detaylar çok yakında…

FANZİN VE BAĞIMSIZ YAYINLAR

Türkiye’den fanzin yayınları ve fanzin atölyesi.

STREET ART

Festival boyunca canlı mural çalışmaları ile Ankaralı sokak sanatçıları ziyaretçiler ile buluşuyor.

ÇİZGİ ROMAN VE KARİKATÜR

Dükkanlar, yayınevleri, özel koleksiyonlar, karikatür ve mizah dergileri ile çizgi roman ve karikatür dünyasına dair her şey Ankaralı çizgi severler ile buluşuyor.

SÖYLEŞİLER

Çizgi roman, karikatür ve illüstrasyon dünyasının temsilcileri ACAF söyleşi alanında festival boyunca ‘’kimlik’’ teması üzerinden söyleşiler gerçekleştiriyorlar.

ANİMASYON

ACAF animasyon alanında ‘’kimlik’’ temalı kısa animasyon seçkisinin gösterimleri gerçekleşecek.

soylesiler-icon

FESTİVAL PROGRAM

Çok Yakında…

galeri-icon
destekcilerimiz-icon

DESTEKÇİLERİMİZ

Çok Yakında…

KATILIMCILAR

Çok Yakında…

ACAF'A NASIL GİDİLİR?

location-icon

Bilkent Center

Üniversiteler Mh., 1597. Cd. NO. 3, 06800 Çankaya/Ankara

back to top