İstanbul Comics and Art Festival çizgi roman, karikatür, sokak sanati, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamalari gibi yaratici deneyim alanlari sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir açik hava festivalidir.

Icaf 11 ekim’de urban art projesiyle berlin – istanbul kardeş şehri 30. Yili kutlamalari kapsaminda berlinli küratör denis leo hegic’i istanbul’a davet ediyor. Beşiktaş belediyesi’nin ev sahipliği yapacaği projede on sokak sanatçisi beşiktaş’in duvarlarina mural çalişmalari gerçekleştiriyor.

Hayvan Gibi Festival!

ICAF Dördüncü yılında “Hayvan Gibi” Ana başlığı altında çizgi roman karakterlerinin hayvan güçlerini, karikatürde hayvan diyaloglarını, sokak hayvanları ile kamusal alan ilişkisini ve sanatta hayvan temsillerini konuşuyor.

NELER VAR?

ÇİZGİ ROMAN / YAYINEVLERİ / KARÜKATÜR / FANZİN

Çizgi roman kültürünü Türkiye’ye taşıyan dükkanlar, yayın evleri ve koleksiyonerlerin özel seçkileri ile fanzin dünyasına dair eski ve yeni üretimleri keşfedin.

ANİMASYON

Yerli ve yabanci animasyonlardan gösterileceği animasyon kuşaği ‘’hayvan’’ temasi üzerinden bir seçki ile izleyicilerle buluşuyor.

ATÖLYE VE SÖYLEŞİLER

Çizgi ve çizgiye dair tüm disiplinlerin önemli çizerler eşliğinde deneyimlenebileceği atölyeler, usta ve genç çizerlerin üretim partikleri üzerinden kafa açici söyleşiler.

MÜZİK

Alt kültür temsilcisi punk ve rap müzik gruplari festival sahnesinde!

FESTİVAL PROGRAM

Çok Yakında…

DESTEKÇİLERİMİZ

KATILIMCILAR

İCAF'A NASIL GİDİLİR?

Feriye
Ortaköy Yetimhanesi
Kethüda Hamamı

back to top